Bamboo Çayı, en özel bambuların yetiştiği Güney Kore’deki taze ve yeni bambu yapraklarının toplanması ile elde edilir.

Bambu çayının hafif, tazeleyici ve pürüzsüz bir tadı vardır.

Hala Avrupa’da bambu bitkisel çayını az kişi bilmesine rağmen yerel Bambu; Güneydoğu Asya, Hint ve Pasifik Okyanusundaki adalarda paha biçilmez bir değere sahiptir. Bambu bir ağaç değildir, bölgenin asıl halkı tarafından binlerce yıldır bilinen 75 cins ve 1000’nin üzerinde türü bulunan bir çalıdır.

Bambu dünyada en hızlı büyüyen bitkilerin başında gelir. Bazı çeşitleri iyi hava koşulları altında 0.80 ve 1,60 m arasında büyür. Bambu öyle güçlü, sağlamdır ki Hiroşima ve Nagasaki’ye nükleer saldırılarda tek bitki olarak hayatta kalmıştır. Bambu özellikle tropikal ve subtropikal bölgelerde bulunan bir çalı veya ağaç benzeri, 45 cins ve 480 türü olan yüksekliği 1 metre ile 50 metre arasında çapı 30 cm kadar ulaşabilen bitkidir.

İçindekiler: Bambu yaprağı
Çay Demleme Önerileri: 77 °C – 85 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 10 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay üst üste 2 defa demlenebilir.
Servis sayısı: Ortalama 35 fincan
Net: 50 g

Özellikleri:

Açık altın rengi demi ve bambudan gelen hafif aromasıyla bu çayın oldukça yumuşak bir tadı vardır. Demleme süresi uzadıkça bambu aroması baskınlaşır. Yeni lezzetler arayan çay tutkunları için önerilir. Bambu çayını muhteşem tadını şekersiz tatmanızı öneririz.

3 yorum: BAMBOO TEA

  1. Berrin (doğrulanmış kullanıcı)

    Çok değişik bir çay. Rengi çok güzel canlı bir yeşil, bekledikçe daha ortaya çıkıyor. Tat olarak tamamen farklı, kendine has bir kokusu ve aroması var. İçimi yumuşak, mideyi kesinlikle rahatsız etmiyor. Diğerleri gibi 50 gram fakat kutusu fotodakinden daha büyük, bu da iyi bir şey. Ayrıca, içindeki silika dolayısıyla saçlara ve tırnaklara çok faydalıymış. Pandaların bir bildiği var elbette.

  2. irem

    dünden beri bıkmaksızın içiyorum:) çok hafif ve insanı sakinleştiren bir tadi var

  3. TUNCAY KOCA

    Kesinlikle bekletip öyle içilmeli.Bekledikçe tadı dahada güzelleşiyor.Bu da benim film izlerken içtiğim çay:)

Yorum Yazın

Yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

BAMBOO TEA

BİTKİSEL ÇAY. GÜNEY KORE.

Saf Bambu Çayı. (50 g)

Favorilerime Ekle

40,00

Stokta yok

ÜCRETSİZ KARGO

100 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedeli alınmaz. Daha düşük siparişlerde kargo ücreti 7.40 TL’dir.

AYNI GÜN KARGO

12.00’a kadar verilen siparişler aynı iş günü Yurtiçi Kargo’ya teslim edilir. Ürünler kargo firmasındaki yoğunluğa göre ortalama 2 gün içinde müşteriye teslim edilir.

, , ,

Ek bilgi

Ürün Tipi

Bitkisel Çay

Gramaj

200 gr, 50 gr

Ülke

Güney Kore

Kafein

Kafeinsiz

Aroma/ Saf Çay

Saf Çay

Fiyat Aralığı

20+