Black Çay Hediye Seti içinde Chado’nun en sevilen harmanlarından olan Blue Flowers Earl Grey, Jasmine Pearls ve Rooibos Chai yer alıyor.

BLUE FLOWERS

Hindistan’ın Nilgiri bölgesinde yetişen kaliteli siyah çay yapraklarının, Mavi Malva (Ebegümeci) çiçeği ve İtalya’da yetiştirilen Bergamut bitkisi ile harmanlanması ile elde edilir.

İngiltere’de hiç çay yetişmemesine rağmen Earl Grey çayı dünyaya bu ülkeden yayılmıştır. Aslında İngilizlerin çay kültürüne 2 önemli katkısı olmuştu. Birincisi; Britanya başkanlarından 2. Earl Grey zamanında çaya bergamot katılarak Earl Grey çayının ortaya çıkmasıdır. Diğeri ise, akşamüstü 16.00 civarında, keyifle içilen çayları “Çay Saati” olarak çay kültürüne kazandırmalarıdır. Bazen hatalı olarak “Early Grey” olarak da bilinmektedir İçindekiler: Siyah Çay, Ebegümeci, Bergamut İdeal hazırlama şartları: 88 °C – 100 °C sıcaklıkta yaklaşık 250 ml suya 1-2 çay kaşığı koyularak 3-5 dakika demlenmesi önerilir

Servis sayısı: Ortalama 35 fincan

Net: 50 gr

JASMINE PEARLS

Jasmine Pearls, Yeşil çay yaprakları yasemin çiçeği ile birlikte uzun süren bir işlem ile tek tek elle sarılarak inci şekline getirilir.
Bu sayede Yasemin çiçeği özel aroma ve kokusunu uzun süre korur. Sadece tomurcuk ve en üstteki iki taze yaprak kullanılır.  Jasmine Downy Pearls olarak da geçmektedir.

İçindekiler: Yeşil çay yaprağı ve yasemin çiçeği İdeal hazırlama şartları: 77 ºC – 85 ºC sıcaklıkta yaklaşık 250 ml suya 1 çay kaşığı koyularak 6 – 8 dakika demlenmesi önerilir. (Aynı çay 2-3 defa demlenebilir.)

Net: 50 gr

Servis sayısı: Ortalama 35 fincan

ROOIBOS CHAI

Güney Afrika’da yetişen Rooibos bitkisinin (kırmızı çay olarak da bilinmektedir) özel baharatlarla harmanlaması ile elde edilen bu çay hem soğuk hem de sıcak içilebilir.

İçindekiler: Rooibos Yaprağı, Tarçın, Kakule, Karanfil İdeal hazırlama şartları: 95 °C – 100 °C sıcaklıkta yaklaşık 250 ml suya 1 çay kaşığı koyularak 5-7 dakika demlenmesi önerilir. (Aynı çay 2 defa demlenebilir.)

Servis sayısı: Ortalama 35 fincan

Net: 50 gr

Yorum yaparak hem kendiniz hem diğer ziyaretçilerimiz için fayda sağlayabilirsiniz.

Daha önce satın aldığınız ürünler ile ilgili fikirlerinizi paylaşarak, her yorum için 2 puan kazanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum Yazın

“CHADO BLACK” için yorum yapan ilk kişi siz olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CHADO BLACK

HİNDİSTAN. ÇİN. GÜNEY AFRİKA.

Blue Flowers. Jasmine Pearls. Rooibos Chai.

hediye surpriz mutluluk

260,00

Stokta

Üye oturumu açarak bu ürünü satın aldığınızda kazanacağınız puan: 13 Puan
Puanların TL karşılığı: 13,00

ÜCRETSİZ KARGO

250 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedeli alınmaz. Daha düşük siparişlerde kargo ücreti 19.90 TL’dir.

AYNI GÜN KARGO

12.00’a kadar verilen siparişler aynı iş günü kargoya teslim edilir. Ürünler kargo firmasındaki yoğunluğa göre ortalama 2 gün içinde müşteriye teslim edilir.

, , , ,

Ek bilgi