• GENMAICHA
 • Chado 316985
 • Chado 316986
 • Chado 316987

Genmaicha, Japonya’ya özgüdür ve Japonlar tarafından en çok tüketilen çay çeşitlerindendir.

Genmaicha, Japonya’nın özel bir çay çeşidi olan “Sencha” yapraklarının kavrulmuş kahverengi pirinçle harmanlanması ile elde edilir. Adı Japonca’da “kahverengi pirinç çayı”na karşılık gelir. Bazı prinçler kavurma esnasında patlayarak, patlamış mısır görünümüne sahip olur. Genmaicha, yeşil çayın klasik tadından farklı bir lezzet arayanların tercihidir. Özellikle yaşil çayda bulunan hafif çimensi tatdan hoşlanmayanlar, Genmaicha çayının tadından keyif alırlar, çünkü çay içerisinde yer alan kavrulmuş pirinç taneleri, yeşil çaydaki bu tadı bastırırlar.
Japonya’da özellikle sushi yemeklerinden sonra, ağızda kalan tadı gidermek için Genmaicha oldukça tercih edilen bir çaydır.

Genmaicha çayına, isteğe göre Matcha çayı da eklenebilmektedir.

İçindekiler: Yeşil çay yaprakları, kavrulmuş kahverengi pirinç
Hazırlama önerileri: 66 °C – 77 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1-2 çay kaşığı eklenerek 2-3 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2-3 defa demlenebilir.

Net: 50 gr
Servis sayısı: Ortalama 35 fincan

Özellikleri:

Genmaicha, yeşil çay yapraklarının taze ve çimensi aroması ile kızarmış pirincin tütsülü tatlarını barındırır. Oldukça hoş, aromatik bir tadı vardır.

Bancha çay yaprakları ve yarısı kadar kızarmış tam tahıllı pirinç Genmaicha’nın temelini oluşturur. Dem rengi Bancha’ya benzer. Çayın tadı kavrulmuş pirinç katıldığından biraz fındıkımsıdır, demi Bancha’ya göre daha hafiftir. Pirinç taneleri sebebiyle Japonlar Genmaicha’yı içmek için öğleden sonrayı tercih ederler. Fincan içersinde rengi parlak yeşil ve hafif, dumanlı bir görüntüsü vardır. Japonlar balık yedikleri öğünlerde özellikle Genmaicha’yı tercih ederler.
“Genmai” kahverengi pirinç anlamına gelmektedir.

Genmaicha içeriği %50’sine kadar tam tahllı kızarmış pirinçten oluşur, Japonya’da çok popüler bir çay olan Genmaicha, içildikten sonra kalan kavrulmuş pirinçler yenir. Kavrulmuş ve kısmen patlamış pirinç tanelerinin kavrulmuş tadı çaya hafif malt bir tat verir.

Genmaicha 15. yüzyıl geleneklerinde tesadüfen oluşmuştur. Bir samuray hizmetlisi bir gün efendisi için çay hazırlarken yanlışlıkla çay ve pirinci karıştırarak uzun süre ısıtır ve efendisine sunar. Böylece samuray tarafından yepyeni bir tat keşfedilir.

Yorum yaparak hem kendiniz hem diğer ziyaretçilerimiz için fayda sağlayabilirsiniz.

Daha önce satın aldığınız ürünler ile ilgili fikirlerinizi paylaşarak, her yorum için 2 puan kazanabilirsiniz.

5 yorum: GENMAICHA

 1. FÜSUN (doğrulanmış kullanıcı)

  genmaicha çayındaki sencha çay yaprakları ile kavrulmuş esmer pirincin uyumu çok hoş. özellikle yemeklerden sonra iyi gidiyor. lezzeti yerinde. içeriğindeki sencha yaprakları kaliteli. genmaicha yı ilk kez 2016 yılında chado dan alıp deneyimledim. daha sonra Türkiye’de başka bir firmada denk gelip aldım ama sencha yaprakları çok kaliteli değildi belli. tadına çok yansıyor bu durum. çok çok beğenmedim. ama chado da satılan bu çayın tadı tam bir harika. yakın zamanda yeniden sipariş vermeyi düşünüyorum.

 2. Nisan Aktürk (doğrulanmış kullanıcı)

  İçtiğim en güzel çaylardan biri, her gün her saniye içsem sıkılmam. İçindeki kavrulmuş pirinçler çok sıcak ve yumuşak bir tat veriyor, tadında hiç acılık yok.

 3. laminabasilaris

  Bu çayın öyle vazgeçilmez bir kokusu ya da baskın bir tadı yok, aksine epey hafif. Ders çalışırken iyi olduğunu duyarak aldım, kahvenin yanında bana içecek farklılığı oluyor.

 4. Ebru (doğrulanmış kullanıcı)

  3. demlemede bile aroması alıyorum. Değişik bir çay, mısır patlağı tadıyla beraber yumuşak içimli bir çay. Her gün değil de ara sıra değişiklik olsun diye içiyorum.

 5. Avatar

  Genmaicha ile londra’da tanıştım. Çok farklı ve güzel bir çay

Yorum Yazın

Yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

GENMAICHA

YEŞİL ÇAY. JAPONYA.

Saf Yeşil Çay. (50 g)

110,00

Stokta

Üye oturumu açarak bu ürünü satın aldığınızda kazanacağınız puan: 5 Puan
Puanların TL karşılığı: 5,00

ÜCRETSİZ KARGO

250 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedeli alınmaz. Daha düşük siparişlerde kargo ücreti 19.90 TL’dir.

AYNI GÜN KARGO

12.00’a kadar verilen siparişler aynı iş günü kargoya teslim edilir. Ürünler kargo firmasındaki yoğunluğa göre ortalama 2 gün içinde müşteriye teslim edilir.

, , , , , , , ,

Ek bilgi

Ürün Tipi

Yeşil Çay

Ülke

Japonya

Kafein

Az Kafeinli

Aroma/ Saf Çay

Saf Çay

Fiyat Aralığı

17.5 – 20