Kuzey Hindistan’ın Assam bölgesinde yetişen bu çok özel çayın, bulunduğu iklim koşulları nedeniyle benzersiz bir tadı ve aroması vardır.
Hindistan’da en çok yetiştirilen çay olan Assam, kuvvetli tadı ve parlak rengiyle siyah çaylar arasında özel bir yere sahiptir. Çay tiryakilerinin özellikle aradığı bir çay çeşididir.

Müslin poşet çaylar, en üst kalitedeki dökme çayların, doğal pamuklu (koton) kumaşların içine doldurulması ile elde edilir. Tamamen doğaldırlar ve birleştirici olarak yapıştırıcı, zımba gibi malzemeler kullanılmadığı için içerken sadece çayın tadını alırsınız.
Her müslin poşet tek ve ayrı olarak hava ve nem almayan kılıfların içine koyulmaktadır, bu sayede müslin poşet çaylarınızı ofise/seyahate kolaylıkla yanınızda götürebilirsiniz.

Chado, muslin poşet çaylarda toz haline gelmiş çay yaprakları yerine, tam çay yaprağı kullandığı için demleme süresi normalden biraz da uzundur. Bu yüzden çayın tadının tam çıkması için normalden 2-3 dakika uzun demlemenizi öneririz.

İçindekiler: Siyah çay yaprağı

İdeal hazırlama şartları: 100 °C sıcaklıkta yaklaşık 250 ml suya 1 poşet koyularak 4-5 dakika demlenmesi önerilir

Servis sayısı: 20 fincan

2,5 gr x 20 Adet = 50 gr

Yorumlar

Henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum Yazın

“ASSAM POŞET ÇAY” için yorum yapan ilk kişi siz olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ASSAM POŞET ÇAY

SİYAH ÇAY. HİNDİSTAN.

Siyah Çay. (20 Adet)

CHADO_assam

Favorilerime Ekle

40,00

Stokta

ÜCRETSİZ KARGO

100 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedeli alınmaz. Daha düşük siparişlerde kargo ücreti 7.40 TL’dir.

AYNI GÜN KARGO

12.00’a kadar verilen siparişler aynı iş günü Yurtiçi Kargo’ya teslim edilir. Ürünler kargo firmasındaki yoğunluğa göre ortalama 2 gün içinde müşteriye teslim edilir.

, , ,

Ek bilgi