Toprak ananın güzel armağanlarından biri olan Zerdeçalın, zencefil ve kakule gibi baharatlar ile harmanlanması ile elde edilen bu bitki çayına arkadan gelen gül ve hindistan cevizi tatları eşlik ediyor. Güzel hisler uyandıran ve kafein içermeyen bu çok yönlü harmanı günün her saati içebilirsiniz.

İçindekiler: Zerdeçal, zencefil, tarçın, kakule, gül yaprağı, hindistan cevizi

İdeal hazırlama şartları: 95°C – 100°C sıcaklıkta yaklaşık 250 ml suya
1 çay kaşığı koyularak 4 dakika demlenmesi önerilir.
(Aynı çay 2 defa demlenebilir).
Çay demlemenin tek bir doğru yolu yoktur, her çay cinsine ve kişilerin tercihlerine göre değişiklik gösterir. Üstte belirtilen sıcaklık, süre ve miktar yıllara dayanan deneyimler ile oluşmuş bir öneridir ve bunu kendiniz için bir başlangıç noktası kabul edip zaman içinde kendi ideal demleme şartlarınızı oluşturabilirsiniz.

Kutularımız üzerinde, her kutunun net ağırlık ölçüsü yer almaktadır ve genellikle kutularımız 50 g olarak dolum yapılarak satılmaktadır. Her bitkisel ve çay yaprağının ağırlık ve yoğunluğu farklı olduğundan, bazı kutularımız tam dolu olarak gönderilirken, Turmeric Chai gibi yoğun içeriklerden oluşan harmanlarımızda kutuların bir kısmı boş kalmaktadır. Bu durum eksik dolum ile ilgili değildir, kutuların ağırlığı üzerinde yazan 50 g miktarına göre doldurulmakadır.

Servis sayısı: Ortalama 35 fincan

Net: 50 g

5 yorum: TURMERIC CHAI

 1. Elif Kahyaoğlu

  Ben çok sevdim. Yoğun bir gül kokusu ve tadı var. Diğer baharatların tadını bastırıyor. Gül kokusu sevenlere tavsiye ederim.

 2. ywzrx

  ben bu çayla aşk yaşadım. gül kokusunu&tadını oldum olası severim. bunda da böyle buram buram bir gül kokusu ve tadı vardı işte. bizim çocuklarla içmelere doyamadık kışın. alın, aldırın diyorum. pişman olunacak gibi değil

 3. Şamil Şirin (doğrulanmış kullanıcı)

  Tulsi morigold ve yılbaşı harmanla beraber sipariş ettim bunu, diğerleri kabın ağzına kadar dolu gelmişti ama bu (turmeric chai) yarısına kadar dolu geldi, normal mi?

  • Chado Tea

   Merhaba, evet normal, satışını yaptığımız tüm bitkilerin yaprakları ve kendileri farklı ebatta olduğundan hacimleri de farklı. bu yüzden bazıları kutuyu ağzına kadar doldururken, bazılarında boşluk kalmaktadır. Sitemizde ve kutuların üzerinde net ağırlıklar yer almaktadır, dikkat etmemiz gereken kutu üzerinden yer alan net ağırlık ile gerçek ağırlığın aynı olmasıdır

 4. burcu onay

  Akşam saatlerinde rooibos vanilla ile birlikte en favori çaylarım https://chado.com.tr/magaza/caylar/rooibos-vanilla/

 5. girginilknur

  İçindekilerin birbiriyle uyumu çok güzel. Özellikle bitkin uyanılan kış sabahlarında çok iyi gidiyor, toparlıyor, iyi hissettiriyor.

Yorum Yazın

Yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TURMERIC CHAI

BİTKİSEL ÇAY.HİNDİSTAN

turmeric-chai

56,00

Stokta

Üye oturumu açarak bu ürünü satın aldığınızda kazanacağınız puan: 2 Puan
Puanların TL karşılığı: 2,00

ÜCRETSİZ KARGO

200 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedeli alınmaz. Daha düşük siparişlerde kargo ücreti 15.90 TL’dir.

AYNI GÜN KARGO

12.00’a kadar verilen siparişler aynı iş günü Yurtiçi Kargo’ya teslim edilir. Ürünler kargo firmasındaki yoğunluğa göre ortalama 2 gün içinde müşteriye teslim edilir.

, , , , , , , ,

Ek bilgi