Yoga ve Çayın İlişkisi

Yoga ve çay ilişkisi neredeyse zamansızdır; bununla birlikte Yogi Bhajan yoga ve yogi çayı Kuzey Amerika’da 1960’larda gelenek haline gelmiştir. Yogi sınıfında duruşlar üstünde durarak, nefes alıştırmaları ve meditasyon ile Kundalini yoga tarzı eğitim vermiştir. Bu çalışma ile diyor Sidhu, her ders sonunda Yogi Bhajan sınıfa bir bardak çay ikram ederdi. Kuzey Amerika’da çayın yoganın içinde bir yere sahip olması şaşırtıcı değildir.

Yogi Çayı Faydaları

Her dersten sonra, Sidhu yoga topluluğu ile bağ kurar ve onlara Yogi Bhajan tarzı baharatlarla, karanfil yağı, tarçın, kakule, karabiber tanesi, zencefil, harmanlanmış çayından kendi elleriyle birer bardak servis eder. Yoga ve çay mükemmel uyum halindedirler.  Kakule, tarçın ve karabiber tanesi gibi baharatlar karıştırıldığında bir sinerji yaratırlar.
Bhajan çayın ve topluluğun kaynaşmasının yoga çalışmasının temel bir parçası olduğuna inanırdı. Geleneksel olarak süt ve bal ile servis edilen yogi çayı Ayurveda esaslarını takip etmektedir. Eğer gereken baharatlar dolabınızda yoksa üzülmeyin.

Çay Seremonileri

Çay seremonisi Sidhu eğitiminin çok önemli bir parçasıdır, sınıfı nazikçe sonlandırır ve çalışma alanı içindeki topluluk atmosferini teşvik eder. “Çay sınıfın ötesine ulaşan deneyimlerin sınırlarını genişletir,” diye vurguluyor Sidhu. “Çayın sosyalleştirme yönü olduğu kesindir. Yeşil çay ya da siyah çay içtiğiniz zaman, insanlar bu an içinde kalmaya, anın tadını çıkartmaya ve rahatlamaya daha cesaretlenmiş hale gelirler.”

Chado Tea, Yoga anlarınıza eşlik etmesi için Yoga Şala ile birlikte yepyeni bir harman hazırladı. Bu özel Yoga harmanını Prana Chai link’ine tıklayarak inceleyebilirsiniz.

[soliloquy id=”3752″]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

The way of tea