Artisan çikolatada çok sevdiğimiz Butterfly Chocolate markası ile geliştirdiğimiz Rooibos’lu Ruby çikolatada,  Chado’nun Rooibos’u ve Butterfly’ın çikolatadaki uzmanlığı bir araya geldi.

Diğer artizan çikolata çeşidimiz olan Matcha’lı beyaz çikolata ürünümüzü incelemek isterseniz tıklayın..

İçindekiler; Ruby kuvertur çikolata %47.3, Rooibos,  şeker, kakao yağı, yağsız süt tozu, tam yağlı süt, soya lesatini, doğal vanilya aroma, kakao kitlesi

Rooibos Ruby Chocolate koruyucu madde içermez.

Uyarı: Mayıs ortası ile Eylül başı arasındaki sevkiyatlarda çikolatalar kargo sürecinde eriyebilmektedir. Kullanım öncesi buz dolabına kaldırmanızı öneririz.

Net: 45 g

Ruby Çikolata Nedir?

Çikolata dünyasında önce bitter, sonra sütlü ve daha sonra da beyaz çikolata ile tanışmıştık. Bu üç ana çikolata türü ile yıllardır ağzımızı tatlandırıyorduk ki kakao çekirdeklerinden üretilen yepyeni bir çikolata türü geliştirildi, ismi Ruby. Beyaz çikolatanın icadından 80 yıl sonra, dünyanın dördüncü çikolata türü olarak anılmaya başlayan Ruby’yi yakından inceleyelim;

Ruby, aslında kakao çekirdeğinden üretiliyor. Karakteristik pembe rengini almak için akla ilk çilek, ahududu gibi meyve özleriyle harmanlandığı gelebilir. Ancak bu “Ruby”nin herhangi katkı maddesi almadan kakao çekirdeklerinin pigmentlerinden kaynaklanan doğal bir renk. Zaten “dördüncü tür çikolata” denmesinin asıl sebebi de bu.

Bussiness Insider çikolata yazarı ve gurmesi Angus Kennedy’ye göre tadını tahmin etmeniz kolay. Kennedy, henüz Ruby çikolatayı tatmayanlara bu tadın nasıl olduğunu şöyle anlatıyor. “Önce ağzınıza biraz beyaz çikolata atın. Yutmadan önce birkaç ahududuyu da ağzınıza atın. Ardından biraz da sütlü çikolatayı ağzınıza atın. Ağzınızda karıştırın ve yutun. İşte Ruby çikolatanın tadı böyle bir şey… Hafif ahududu tadı esintili beyaz çikolatamsı bir tat.”

1 yorum: Rooibos Ruby Chocolate (45 gr)

  1. Duygu Koçman

    Yediğim en güzel ruby çikolata olabilir, roibos çok güzel bir zenginlik katmış

Yorum Yazın

Yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Rooibos Ruby Chocolate (45 gr)

33,00

Stokta

Üye oturumu açarak bu ürünü satın aldığınızda kazanacağınız puan: 1 Puan
Puanların TL karşılığı: 1,00

ÜCRETSİZ KARGO

225 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedeli alınmaz. Daha düşük siparişlerde kargo ücreti 19.90 TL’dir.

AYNI GÜN KARGO

12.00’a kadar verilen siparişler aynı iş günü kargoya teslim edilir. Ürünler kargo firmasındaki yoğunluğa göre ortalama 2 gün içinde müşteriye teslim edilir.

, , , ,

Ek bilgi