Rooibos Chocolate Truffle ile Güney Afrika’dan gelen Rooibos çayının kakao parçaları, karamel ve elma ile güzel uyumunu keşfedin.. Bu harman içinde çikolata yerine ham kakao nibi (granül kakao veya cacao nibs) kullanıldığından vegan bir harmandır.

İçindekiler:
Rooibos çayı, kakao parçaları, karamel parçaları, elma

Hazırlama önerileri: 95 ºC – 99 ºC sıcaklıktaki 250 ml suya 1-2 çay kaşığı eklenerek 6-7 dakika demlenmesi önerilir. Çay demlemenin tek bir doğru yolu yoktur, her çay cinsine ve kişilerin tercihlerine göre değişiklik gösterir. Üstte belirtilen sıcaklık, süre ve miktar yıllara dayanan deneyimler ile oluşmuş bir öneridir ve bunu kendiniz için bir başlangıç noktası kabul edip zaman içinde kendi ideal demleme şartlarınızı oluşturabilirsiniz.  Özellikle Rooibos çayı uzun süre demlendiğinde acılaşma yapmayan az çay çeşidinden biridir. Bu yüzden daha yoğun tatlar için daha uzun demleme sürelerini deneyebilirsiniz.

Net: 50 gr

Servis sayısı: Ortalama 35 fincan

3 yorum: ROOIBOS CHOCOLATE TRUFFLE

 1. Berrin

  Akşamları kafeinsiz bir şeyler içmeyi tercih ettiğim için aldım bu çayı ve tam aradığım gibi, hafif ve lezzetli. Başka sitelerde de bu çay için “çikolata tadı yok” diyenleri görünce belirtmek istedim; çikolata tadı zaten yok çünkü içinde kakao parçaları var. O yüzden belli belirsiz, karamel ve elma da aynı şekilde. Rooibos’un tadını baskılamadan ama alttan hafif bir şekilde Rooibos’a değişik bir aroma verecek şekilde harmanlanmış. Yani baskın tat tabii ki Rooibos. Chado’nun Honeybush’unu da içiyorum ama o daha meyvemsi, bu ise daha bir ‘Rooibos’. Uyku kaçırmadan keyifle yudumlayacağım üstelik faydalı bir çay.

 2. Rooibos Lover

  Bu çayı Rooibos Vanilla kadar beğendim. Ancak Rooibos çayları içinde bir tek bu çeşit 200 gr. olarak satılmıyor. Bunun sebebi nedir?

  • Chado Tea

   Görüşleriniz için teşekkür ederiz. Chocolate Rooibos Truffle’ın da 200 gr ürününü en kısa sürede çıkaracağız.

 3. umurgedikli

  Rooibos’un kendine has tadını kakao çekirdeği aromasıyla birleştirmişler, çok da güzel olmuş. Fakat karamel aroması biraz pasif kalmış, söylemeden de edemeyeceğim. Adına kanıp da buram buram çikolata tadı veya kokusu beklemeyin zira daha toprağımsı bir aromaya sahip, fakat bu kötü demek değil. Sanki çok yermişim gibi gelse de Rooibos Chocolate Truffle favorilerim arasında, fakat her zaman içeceğim bir çay da değil.

Yorum Yazın

Yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ROOIBOS CHOCOLATE TRUFFLE

BİTKİSEL ÇAY. GÜNEY AFRİKA.

Rooibos Çayı. (50 g)

66,00

Stokta

Üye oturumu açarak bu ürünü satın aldığınızda kazanacağınız puan: 3 Puan
Puanların TL karşılığı: 3,00

ÜCRETSİZ KARGO

225 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedeli alınmaz. Daha düşük siparişlerde kargo ücreti 19.90 TL’dir.

AYNI GÜN KARGO

12.00’a kadar verilen siparişler aynı iş günü kargoya teslim edilir. Ürünler kargo firmasındaki yoğunluğa göre ortalama 2 gün içinde müşteriye teslim edilir.

, , , , , , ,

Ek bilgi