Seramik sanatçısı Birsen Canbaz, Chado’dan ilham alarak Chado için tasarladığı “Chakai” çay fincanı içerir.

Birsen Canbaz tasarımını şu sözlerle anlattı:

“Görüyorum ki beni kalpten etkileyen, bugüne kadar gelmeyi başarabilen yegane konum doğa. Chado’yu anlamaya çalışırken çayın hazırlanması, sunumu ve içimi için dört öğeye ulaştım: ”saygı, sükunet, saflık ve uyum”. Bu dört öğeyi yakalayabileceğim tek konu vardı. Fincan üzerinde pamuklara sarılacak kıymette ve ben yine doğayı ve doğalı seçtim. Doğada çok çeşitlilik var ve sürekli yenileniyor. Bir insanın kendine alabileceği mucize model; doğa. Kendini değiştirerek yeniden yaratmak, hep yenilenmek, dal budak vermek, renkli olmak, taze olmak… Yeşil fincanın üzerinde yaprağın en ucuna su taşıyan yol yol damarlar var, Chado’nun anlamında ise “çaya giden yol”. Fincana kulp takmadım çünkü kusur görmedim!”

Chakai, Japonca’da kişilerin biraraya gelerek çay tadımı yaptığı birlikteliklere verilen isim. Bu birliktelikler belirli kişilere özel değil, katılmak isteyen herkese açık olarak düzenleniyor. Seremonilerde özel fincanlar kullanılıyor.

Canbaz’ın Chado’ya özel tasarladığı çay fincanları, “çaya giden yol” temasıyla üretildi. Çaydan gelen doğallık ve saflıktan yola çıkan Canbaz, Chado’nun doğaya özgü lezzetler sunan ürün gamından ilham aldı. Tasarımcı ve sanatçı kimliğini ortaya koyarak Chado’yu betimleyen fincanlara imza atan Birsen Canbaz, Chado’nun çayla bütünleşen aksesuarlarına yeni alternatifler getirdi. Adını, Japon çay kültürünü en iyi şekilde anlatan “Chakai” sözcüğünden alan Chado’ya özel tasarlanan fincanlar için yine özel yapım olarak piyasaya sürülecek olan kutular, çay keyfine sanatsal bir açı kazandırıyor.

Yorumlar

Henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum Yazın

“CHAKAI BY BIRSEN CANBAZ” için yorum yapan ilk kişi siz olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CHAKAI BY BIRSEN CANBAZ

Chakai by Birsen Canbaz

120ml

Favorilerime Ekle

40,00

Stokta yok - Ürün geldiğinde sizi haberdar edebilmemiz için bekleme listesine katılın.

ÜCRETSİZ KARGO

75 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedeli alınmaz. Daha düşük siparişlerde kargo ücreti 6.40 TL'dir.

AYNI GÜN KARGO

12.00'a kadar verilen siparişler aynı iş günü MNG Kargo'ya teslim edilir. Ürünler kargo firmasındaki yoğunluğa göre ortalama 2 gün içinde müşteriye teslim edilir.

Ek bilgi

Fiyat Aralığı

20+