Kintsugi

Tomas Navarro / Salon Yayınları

  • Baskı: 1
  • Kağıt Türü: 1. Hamur
  • Ebat: 13,5 x 21
  • Dil: Türkçe
  • Cilt Durumu: Karton Kapak
  • İlk Basım Yılı: 2020
  • Yazar: Tomas Navarro

Kintsugi (Altın Doğrama) kırılmış olanı tamir eden antik Japon sanatıdır. Bir seramik parça kırıldığında Kintsugi ustaları onu altın ile tamir eder. Yeniden yapılandırmayı oldukça görünür bırakır çünkü onlar için yeniden oluşturulan bir parça kırılganlığın güzelliğin ve gücün bir sembolüdür. Chojiro 16. yüzyılda bilinen ilk Kintsugi ustasıdır ve Sokei ilk öğrencisidir.

Bu hikâye Chojiro’nun atölyesinde yeniden ayağa kalkılabileceğini anlatıyor. Seramikler kırılgan güçlü ve güzeldir aynı zamanda insanlar gibi. Sadece hayatımız parçalanabilir ama nasıl yapılacağını bilirseniz hayatınızı iyileştirebilirsiniz. Bu kitapta duygusal yaraları iyileştirmek kırıldıktan sonra onarabilmek için bir yöntemin ayrıntılarını sunuyorum. Sıkıntıların yaşamımızdaki rolünü sıkıntıya nasıl tepki gösterdiğimizi yaşamımız ve sağlığımız için sonuçlarının ne olduğunu anlamak ile başlayacağız. Kitabın ikinci bölümünde psikolojinin en titiz ve değerli katkılarının bir ürünü olan basit ve etkili bir yöntem ile aynı zamanda yirmi yıllık deneyime sahip insanın yaşamını onarma sanatının nelerden oluştuğunu anlatıyorum. Hayatlarını onarmak duygusal yaralarını iyileştirmek ve izlerini süslemek zorunda kaldılar. Son olarak üçüncü bölümde hayatın kendisi kadar doğru hikayeleri paylaşıyorum. Her bölüm hikâye ile başlıyor. Bunu takiben bu durumla başa çıkmak için ana sorunları ve kaynakları açıklıyorum. Gördüğünüz her bir resim için üzerinde çalıştığımız yöntemi uygulayarak; uyguladığım süreci uygulamanın ayrıntılarını pratik bir şekilde verdiğimi göreceksiniz.

Böylece ihtiyaç duyduğunuzda okuduğunuz şeyi kendiniz de uygulayabilirsiniz. Kitap boyunca mesleki pratiğimde karşılaştığım farklı durumları anlatıyorum. Hepsi gerçek vakalar ve ne yazık ki hepsi çok yaygın. Hepsini derlemeye ve sizinle paylaşmaya karar verdim. Böylece kendinizi böyle bir pozisyonda bulursanız bu durumu yaşıyorsanız veya hayatını tamir etmesi gereken birine yardım etmek istiyorsanız burada size yol göstermek ve ilham vermek için bir rehber var.

Yorumlar

Henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum Yazın

“Kintsugi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kintsugi

49,00

Stokta

Üye oturumu açarak bu ürünü satın aldığınızda kazanacağınız puan: 2 Puan
Puanların TL karşılığı: 2,00

ÜCRETSİZ KARGO

200 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedeli alınmaz. Daha düşük siparişlerde kargo ücreti 15.90 TL’dir.

AYNI GÜN KARGO

12.00’a kadar verilen siparişler aynı iş günü Yurtiçi Kargo’ya teslim edilir. Ürünler kargo firmasındaki yoğunluğa göre ortalama 2 gün içinde müşteriye teslim edilir.

,

Ek bilgi