Çin’in Fujian bölgesinde yetişen büyük ebatlı çay yapraklarından elde edilen bu siyah çay, toplandıktan sonra geleneksek metodlar ile çam ateşinde kurutulur.

Lapsang Souchong çayı nasıl elde edilir;

Lapsang Souchong, çam odun ateşinin üzerinde kurutulur. Odun ateşi çok tütsülü ve yoğun bir koku ve tada sahiptir. Bu yüzden “tütsülü çay” olarak da bilinir. Gurme çay severlerin yakından tanıdığı Lapsang Souchong (Lapsang Suçong olarak okunur) çayının tadını yumuşatmak için isteğe göre Assam veya Ceylon çayları ile harmanlanarak içilebilir. Çayın tadını ne kadar sert sevdiğinize bağlı olarak harmanın oranı değiştirebilirsiniz.

Birçok müdavimi gibi Lapsang Souchong’u hiçbir çayla harmanlamadan saf olarak da içebilirsiniz.

Eski zamanlarda, Wuyi bölgesinde çay talebi çok yükseldiği zamanlarda, çayı hızlı kurutmak için çam odununda kurutulduğu ve bu işlem sırasında tütsülü Lapsang Souchong çayının oluştuğu bilinmektedir.

İçindekiler: Siyah çay yaprağı

Hazırlama önerileri: 85 ºC – 100 ºC sıcaklıktaki 250 ml suya 1-2 çay kaşığı eklenerek 4-5 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Net: 50 gr

2 yorum: LAPSANG SOUCHONG

  1. gokhandokmetas0 (doğrulanmış kullanıcı)

    Açıklamada yazdığı gibi sert ve yoğun bir is aromalı çay. Ben saf olarak da rahatça içiyorum demli siyah çay seven biri olarak. Pu’erh çayından sonra en favorim bu oldu.

  2. çok beğendim

    sert çay ve kahve sevenler bayılacak

Yorum Yazın

Yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LAPSANG SOUCHONG

SİYAH ÇAY. ÇİN.

Siyah Çay (50 g)

Favorilerime Ekle

32,50

Stokta

ÜCRETSİZ KARGO

125 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedeli alınmaz. Daha düşük siparişlerde kargo ücreti 7.40 TL’dir.

AYNI GÜN KARGO

12.00’a kadar verilen siparişler aynı iş günü Yurtiçi Kargo’ya teslim edilir. Ürünler kargo firmasındaki yoğunluğa göre ortalama 2 gün içinde müşteriye teslim edilir.

, , ,

Ek bilgi

Ürün Tipi

Siyah Çay

Ülke

Çin

Kafein

Kafeinli

Aroma/ Saf Çay

Saf Çay

Fiyat Aralığı

17.5 – 20