Honey Bush, Güney Afrika’nın Doğu bölgelerinde yetiştirilir ve Rooibos ile aynı bitki ailesindendir.

Honeybush çayı, birçok yerde karıştırılmasına rağmen Rooibos çayından farklıdır. Tadı, Rooibos çayına göre daha tatlımsıdır. İsmini, bitkisinin bal kokan çiçeklerinden almıştır.

Honeybush aynı zamanda Cyclopia veya Heuningbos olarak da anılır. Çay bitkisinden farklı olarak Honeybush bitkisel çayı uzun süre demlendiğinde aynı tatlımsı lezzeti korur ve acılaşmaz.

Diğer çaylara benzeyen işlemlerden geçer; toplama, kesme, fermentasyon ve kurutma. Honeybush çayı bu işlemler sonrasında, içine hiçbir aroma maddesi eklenmemesine rağmen bal ve odunsu bir gövdeye sahiptirler.

Honeybush, aroma veya katkı maddesi içermez, bir saf bitkisel çaydır.

İçindekiler: Honey Bush Çayı

İdeal hazırlama şartları: 95°C – 100°C sıcaklıkta yaklaşık 250 ml suya 1-2 çay kaşığı koyularak 6-7 dakika demlenmesi önerilir. Dilerseniz süt ilave ederek de içebilirsiniz.

Servis sayısı: Ortalama 35 fincan çay keyfi içerir

Net: 50 g

6 yorum: HONEY BUSH

 1. BANU MERT (doğrulanmış kullanıcı)

  Rooiboss sevenler Honey Bush’a bayılacaklardır. Favorimiz Rooiboss iken, Honey Bush birinci sıraya yerleşti. Herkese önerir, stoklarınızda yeniden yer almasını dileriz.

 2. BANU MERT (doğrulanmış kullanıcı)

  Muhteşem bir çay. Uzun zamandır stoklarınızda yok. Umutla bekliyoruz.

 3. bestesatt@gmail.com

  En sevdiğim çaylarınızdan. Tekrar stoğa gelecek mi?

 4. Berrin (doğrulanmış kullanıcı)

  Rooibos sevdiğim için denemek istedim ama bence rooibostan çok farklı bir tadı var. Kokusu ve tadı bana daha çok böğürtleni anımsattı. Yeşil çay tutkunu biri olarak bana oldukça hafif geldi, kafeinsiz olması sebebiyle gece otururken rahatlıkla içebileceğim hafif bir içecek olacak. Kesinlikle ağır değil. Değişik, hoş bir bitki çayı.

 5. Rooibos Lover

  Bu çayı Rooibos çayını çok sevdiğim için, onunla aynı bitki ailesinden geldiğinden dolayı denemek için aldım. Ancak bunun yerine Green Rooibos alıp denemiş olmayı tercih ederdim. Beklentimi karşılamadı. Rooibos kadar hafif içimli bir çay değil. Tatlandırılmış siyah çaya benzer buldum.
  Bir de bende çok ağır bir etki yarattı. Rooibos’un da sakinleştirici özelliği olduğu söyleniyor ancak ağır bir etkisi ya da sedatif bir içeriği yok. Honeybush sedatif bir çay mıdır?

  • Chado Tea

   Honeybush kafein içermeyen bir bitkisel çay – kafein içermediği için uyarıcı bir etkisi yok, bildiğimiz kadarıyla sedatif (sakinleştirici) bir etkisi de bulunmuyor. İçinde şeker olmamasına rağmen sizin de belirttiğiniz gibi tatlandırılmış bir etki yaratmaktadır. Bizim farklı bulduğumuz ve sevdiğimiz bir çay ama herkesin zevkine de saygı duyuyoruz, görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz

 6. Melanin

  Tadı açık ara rooibosstan açık çok daha güzel bir çay.Baskın odunsu tadının yanında alt notadan gelen balımsı tat bence çok iyi, hele ballı ballı kokusu bir efsane yumuşak içimli tatlı bir çaysa istediğiniz içiniz, içiriniz…

Yorum Yazın

Yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

HONEY BUSH

BİTKİSEL ÇAY. GÜNEY AFRİKA.

Honey Bush Çayı. (50 g)

Favorilerime Ekle

40,00

Stokta yok

Ürün stoğa eklendiğinde bana haber ver.

ÜCRETSİZ KARGO

200 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedeli alınmaz. Daha düşük siparişlerde kargo ücreti 14.90 TL’dir.

AYNI GÜN KARGO

12.00’a kadar verilen siparişler aynı iş günü Yurtiçi Kargo’ya teslim edilir. Ürünler kargo firmasındaki yoğunluğa göre ortalama 2 gün içinde müşteriye teslim edilir.

, , ,

Ek bilgi

Ürün Tipi

Bitkisel Çay

Ülke

Güney Afrika

Kafein

Kafeinsiz

Aroma/ Saf Çay

Saf Çay

Fiyat Aralığı

17.5 – 20