• Long Handle Bamboo Whisk (Chasen)
  • Chado 277566

Bamboo Whisk, Japon çay seremonilerinde çok özel bir yeri olan yeşil Matcha çayını iyi bir şekilde karıştırabilmek için kullanılmaktadır. Bamboo Whisk, Japonca’da Chasen olarak adlandırılır, Türkçe Matcha Çırpıcı olarak bilinmektedir.

Normal çırpıcılara daha uzun bir sapa sahip ve daha küçük bir karıştırıcıya sahip bu Matcha Whisk, her bardakta kullanılmak üzere yapılmıştır.  Farklı derinlik, boy ve çaptaki bardaklarda matcha’nızı kolaylıkla karıştırabilirsiniz.

Japon çay seremonisi Chado’nun temel parçalarından biri olan Bamboo Whisk, çok ince toz parçalarından oluşan Matcha çayının suda iyi karışmasını sağlamak için kullanılan karıştırıcıdır.
Tek parça bambudan elde edilen bamboo whisk, geleneksel yöntemlerle yapılan ince bir el işçiliği ürünüdür.

Matcha çayı hazırlarken kullandığınız bamboo whisk’i doğru kullanabilmek ve uzun ömürlü olmasını sağlamak için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var;

Matcha’yı karıştırmadan önce çayı hazırlayacağınız kase içerisine bir miktar ılık su koyup bamboo whisk’i bu su içerisinde beş – on saniye bekletin. İlk kullanımdan önce bunu yaptığınızda bamboo whisk’in ortasındaki burulmuş bölge biraz gevşeyecek ve dış kısmındaki kıvrılmış uçlar da düzleşecektir.

Matcha’yı çırparken bamboo whisk’i fazla bastırmadan sadece kasenin tabanına sürtecek kadar temas ettirmeniz yeterlidir. Bu sayede bambu karıştırıcının uçları da hasar görmemiş olur.

Matcha’nın çırpılması bittikten sonra üzerindeki çayın kurumasına izin verilmeden ılık sudan geçirilir ve hafifçe sallanarak üzerindeki fazla su kalıntıları uzaklaştırılır.

Eğer bamboo whisk’i orijinal kutusunda veya başka herhangi bir kutu içerisinde saklıyorsanız tamamen kurumandan bu kutunun içerisine koymayın.

Bu ürün kargoda hasar görmemesi için özel olarak paketlenmektedir. Buna rağmen size ulaşana kadar Chado Tea  güvencesi altındadır. Kargoda hasar görmesi durumunda yeni ürün gönderimi yapılır.

Bu whisk dışında Dark Bamboo Whisk ve Bamboo Whisk ürünlerimizi de inceleyebilirsiniz..

Yorumlar

Henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum Yazın

“Long Handle Bamboo Whisk (Chasen)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Long Handle Bamboo Whisk (Chasen)

210,00

Stokta

Üye oturumu açarak bu ürünü satın aldığınızda kazanacağınız puan: 10 Puan
Puanların TL karşılığı: 10,00

ÜCRETSİZ KARGO

225 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedeli alınmaz. Daha düşük siparişlerde kargo ücreti 19.90 TL’dir.

AYNI GÜN KARGO

12.00’a kadar verilen siparişler aynı iş günü kargoya teslim edilir. Ürünler kargo firmasındaki yoğunluğa göre ortalama 2 gün içinde müşteriye teslim edilir.

, , , ,

Ek bilgi