Bamboo Whisk, Japon çay seremonilerinde çok özel bir yeri olan yeşil Matcha çayını iyi bir şekilde karıştırabilmek için kullanılmaktadır. Bamboo Whisk, Chasen olarak da bilinmektedir.

Normal karıştırıcılara göre daha koyu bir renge sahip olan bu whisk, rengini elde edildiği nadir bulunan mor bambu bitkisinden alır. Mor bambu bitkisi, açık renk olanlara göre daha yüksek bir yoğunluğa ve ağırlığa sahiptir. Bu yüzden koyu bambu karıştırıcıların üretimi açık renk olanlara göre 3 kat uzun sürer ve daha dayanıklı ve uzun ömürlü olurlar.

Japon çay seremonisi Chado’nun temel parçalarından biri olan Bamboo Whisk, çok ince toz parçalarından oluşan Matcha çayının suda iyi karışmasını sağlamak için kullanılan karıştırıcıdır.
Tek parça bambudan elde edilen bamboo whisk, geleneksel yöntemlerle yapılan ince bir el işçiliği ürünüdür.

Bamboo whisk’ler üzerindeki her bir uca “prong” adı verilir ve “prong” sayısı ne kadar çoksa, whisk karıştırma işlemini o kadar iyi yapar. Chado’daki Bamboo Whisk’ler yüksek prong sayısını sahiptir ve 100 adet prong (bristles) bulunmaktadır.

Matcha çayı hazırlarken kullandığınız bamboo whisk’i doğru kullanabilmek ve uzun ömürlü olmasını sağlamak için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var;

Matcha’yı karıştırmadan önce çayı hazırlayacağınız kase içerisine bir miktar ılık su koyup bamboo whisk’i bu su içerisinde beş on saniye bekletin. İlk kullanımdan önce bunu yaptığınızda bamboo whisk’in ortasındaki burulmuş bölge biraz gevşeyecek ve dış kısmındaki kıvrılmış uçlar da düzleşecektir.

Matcha’yı çırparken bamboo whisk’i fazla bastırmadan sadece kasenin tabanına sürtecek kadar temas ettirmeniz yetelidir. Bu sayede bambu karıştırıcının uçları da hasar görmemiş olur.

Matcha’nın çırpılması bittikten sonra üzerindeki çayın kurumasına izin verilmeden ılık sudan geçirilir ve hafifçe sallanarak üzerindeki fazla su kalıntıları uzaklaştırılır.

Eğer bamboo whisk’i orijinal kutusunda veya başka herhangi bir kutu içerisinde saklıyorsanız tamamen kurumandan bu kutunun içerisine koymayın.

Bu ürün kargoda hasar görmemesi için özel olarak paketlenmektedir. Buna rağmen size ulaşana kadar Chado Tea  güvencesi altındadır. Kargoda hasar görmesi durumunda yeni ürün gönderimi yapılır.

Diğer Bamboo Whisk ürünümüzü buradan incelemek için tıklayın..

Yorum yaparak hem kendiniz hem diğer ziyaretçilerimiz için fayda sağlayabilirsiniz.

Daha önce satın aldığınız ürünler ile ilgili fikirlerinizi paylaşarak, her yorum için 2 puan kazanabilirsiniz.

2 yorum: Dark Bamboo Whisk (Chasen)

  1. zeynepsengu (doğrulanmış kullanıcı)

    Whisk’in bu kadar kullanışlı olacağını hiç düşünmezdim, normalde elektrikli çırpıcı kullanıyordum ancak ondan daha etkili

  2. Duygu Özcan (doğrulanmış kullanıcı)

    Bambu whisk’imi 3 yıldır severek kullanıyorum, benimle neredeyse her yere geldi, tek bir bozulma olmadı , teşekkürler:)

Yorum Yazın

Yorum ekle

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Dark Bamboo Whisk (Chasen)

480,00

Stokta

Üye oturumu açarak bu ürünü satın aldığınızda kazanacağınız puan: 24 Puan
Puanların TL karşılığı: 24,00

ÜCRETSİZ KARGO

750 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedeli alınmaz. Daha düşük siparişlerde kargo ücreti 60 TL’dir.

AYNI GÜN KARGO

12.00’a kadar verilen siparişler aynı iş günü kargoya teslim edilir. Ürünler kargo firmasındaki yoğunluğa göre ortalama 2 gün içinde müşteriye teslim edilir.

, , , ,