Çay Tadım Notları

Siz de çay tadım notları için bir şablon arıyorsanız aşağıdaki bağlantıyı tıklayıp bilgisayarınıza indirebilirsiniz:  Chado Çay Tadım Şablonu’nu indirmek için tıklayın.

Çay tadım notları yeni lezzetleri keşfederken geçmişte karşılaştığımız lezzetleri unutmamamızı sağlıyor. Aylar sonra aynı çayı tattığımızda alınan notlar ile eski notlarımızı karşılaştırmak ise tat alma duyumuzun nasıl geliştiğini gösteriyor. Hangi çayı ne zaman ve nasıl içmeliyim? Damak tadıma hangisi uygun? Hangi çay neye iyi gelir? Merak edilen pek çok sorunun cevabı bol bol çay içmekten geçiyor. Sadece çayları denemekle kalmıyor bir yandan da kendi damak tadınızı keşfediyorsunuz.

Çay Tadım Notu Şablonu
Çay Tadım Notu Şablonu

Matcha Çayı

Örneğin matcha Türk damak tadına pek uygun değil. Hele hele çay yerine koyup içmek isteyeceğiniz bir lezzet hiç değil. Fakat damak tadı geliştikçe ve zamanla şahsi beğenilerinizi keşfettikçe herşey değişiyor. Matcha en sevdiğiniz çaylardan biri olabiliyor.

Saf mı aromalı mı, sert mi yumuşak çay mı seviyorsunuz sorusuna cevap vererek damak tadına uygun olanı bulabilirsiniz.

Sert sevenlere yerli siyah çay, aromalı sevenlere blue flowers, aromasızdan hoşlananlara golden yunnan, yumuşak çay severlere ise yeşil ya da beyaz çay öneriliyor.
Siyah çay sevenler geç saatte içecekse kafeinsiz olanını tercih etmeli.

Peki dünyadan farklı çayları tadarken not almak ister misiniz? Her çay farklı bir deneyim, yeni bir keşif. Biz çay tadımlarımızdan not almayı ihmal etmiyoruz. Böylece damak hafızamızın gelişimini kolaylaştırıyoruz. Üstelik not almak oldukça kolay ve beğendiğiniz çayları keşfetmekte sizi yol gösterecek yegane yöntem.

Siz de çay tadım notları için bir şablon arıyorsanız aşağıdaki bağlantıyı tıklayıp bilgisayarınıza indirebilirsiniz:  Chado Çay Tadım Şablonu’nu indirmek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

The way of tea