Green Dragon, “Oolong Çayı” (Ulong olarak okunmaktadır) az oksidasyon işlemine uğramış, açık yeşil renkte yapraklara sahip çaylarından biridir.

Green Dragon Oolong çayı bütün (tam) yapraklardan yapılır ve siyah çaylar gibi şiddetli bir parçalama işleminden geçmeden kıvrılırlar. İşlem sonrasında Oolong çayları büyükçe kıvrılmış bir yaprağa ve çok hafif yeşilimsi-bakır rengi deme sahiptir.

Bu Oolong çayı, diğer çaylara göre daha kısa bir süre için oksidasyon işlemine maruz kaldığından daha açık bir renge ve likörümsü bir tada sahiptir. Tüm bunlar Oolong çayına tamamen farklı bir karakter vermektedir. Green (Dragon) Oolong, pürüzsüz hafif ve aromatik, lezzetli bir tada sahiptir.

Daha kuvvetli bir tat için Champagne Formosa Oolong çayını deneyebilirsiniz..

Oolong Çayı Hazırlama Önerileri

85 °C – 95 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1-2 çay kaşığı eklenerek 3-5 dakika arası demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Çay demlemenin tek bir doğru yolu yoktur, her çay cinsine ve kişilerin tercihlerine göre değişiklik gösterir. Üstte belirtilen sıcaklık, süre ve miktar yıllara dayanan deneyimler ile oluşmuş bir öneridir ve bunu kendiniz için bir başlangıç noktası kabul edip zaman içinde kendi ideal demleme şartlarınızı oluşturabilirsiniz.

Net: 50 gr

Servis sayısı: Ortalama 35 fincan

 

Chado Çay’ın bize gönderdiği Green Dragon Oolong çayını denedik. Açık renkli, parlak bir çay. Siyah bir çay gibi görünse de demleyince sarı bir rengi var.
caycek.com

3 yorum: GREEN DRAGON OOLONG

  1. Ebru (doğrulanmış kullanıcı)

    Tok bir aroması var. Milk oolong ile beraber en sevdiğim oolong çaylarından biri. Milk oolong ile tad olarak benzer bir yanları yok ama ikisini de çok çok sevdim.

  2. cerro

    nefis ve de harika

  3. Meltem

    Bu çayı Dr Öz’ün programında duyarak öğrendim ve kalite olanını burada bulacağıma inandığım için chadoyu tarcih ettim. Şuan içiyorum ve cidden müthiş bir çay, tadı harika, 1 günde evime teslim edildi ve paketlerine bayıldım. Chado’ya bu kaliteyi sürdürmelerini önererek teşekkür ederim 🙂

Yorum Yazın

Yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

GREEN DRAGON OOLONG

OOLONG ÇAYI. ÇİN.

Saf Oolong Çayı. (50 g)

70,00

Stokta

Üye oturumu açarak bu ürünü satın aldığınızda kazanacağınız puan: 3 Puan
Puanların TL karşılığı: 3,00

ÜCRETSİZ KARGO

225 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedeli alınmaz. Daha düşük siparişlerde kargo ücreti 19.90 TL’dir.

AYNI GÜN KARGO

12.00’a kadar verilen siparişler aynı iş günü kargoya teslim edilir. Ürünler kargo firmasındaki yoğunluğa göre ortalama 2 gün içinde müşteriye teslim edilir.

, , , , , ,

Ek bilgi

Ürün Tipi

Oolong Çayı

Ülke

Çin

Kafein

Az Kafeinli

Aroma/ Saf Çay

Saf Çay

Fiyat Aralığı

15 – 17.5