Yaz Mevsimine Yakışır Tazelikte, Enfes Rooibos Vanilla, www.chado.com.tr’de!

BLUE-FLOWERS-300x187Gurme çay kültürüne ferahlatan tatlar katan Chado, mevsimlere ayak uydurmayı sürdürüyor. Yaz mevsiminde çay keyfini doruklarda yaşamak isteyenler, Rooibos Vanilla ile tanışıyor!

Rooibos Vanilla, Güney Afrika’nın sadece Western Cape bölgesinde yetiştirilen ve “red bush” ya da “kırmızı çay” olarak da bilinen Rooibos yapraklarının vanilya parçaları ile harmanlanmasından oluşuyor. www.chado.com.tr adresinde çay severler ile buluşan Rooibos, eşsiz lezzeti nedeni ile tüm dünyada sevilerek içilen bir çay olma özelliğini taşıyor. Sıcak tüketilebildiği gibi soğuk da tüketilebilen Rooibos Vanilla, yaz mevsimi için oldukça lezzetli bir alternatif.

Rooibos Vanilla

Kendine has aroması, vanilyanın baş döndüren kokusu ve yumuşak içimiyle Rooibos Vanilla, mükemmel bir harman olarak nitelendiriliyor.  Rooibos Vanilla’nın her yudumu rahatlatıyor ve mutluluk veriyor.  Rooibos Vanilla, özellikle sıcak yaz günlerinde birebir.

Zengin, yumuşak ve çayın doğasından gelen özelliğiyle tatlı olan Rooibos Vanilla, şekersiz de kolaylıkla tüketilebiliyor. Kafein içermeyen bu değerli çay, yaz aylarında soğuk olarak da tüketiliyor.

Soğuk Rooibos Tarifi
2-3 gr Rooibos Çay
1-3 gr seylan çayı
1-3 gr orman meyvesi çayı
4 su bardağı kaynayan su
1 kahve fincanı şeker (tat tercihine göre biraz daha az veya çok olabilir)
4 çay kaşığı bal (tat tercihine göre biraz daha az veya çok olabilir)
4 su bardağı soğuk su
6 su bardağı buz
3 çay kaşığı taze limon suyu
1 dilimlenmiş limon
1 dilimlenmiş portakal

Hazırlanışı
Çay poşetlerini demliğin veya sürahinin içine koyun kaynayan suya yerleştirin. Çayınızı 2 dakika demleyin ve daha sonra çay poşetlerini demlikten veya sürahiden çıkarın. Sıcak suda şekeri ve balı eritin. Soğuk su, buz ve limon suyunu ekleyin. Limon ve portakal dilimleri ile sürahide servis edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

The way of tea