“Ayumi Takano ile Japon Çayı Kültürü ” Chado ve Ayrıntı Sanat Akademisi İşbirliğinde Başlıyor!

japon-çayı-kültürüDünyanın 15 farklı ülkesinden 50’nin üzerinde çay çeşidini tüketicilerinin beğenisine sunan Chado, “Japan Tea Industry Association Japanese Tea Adviser” Sertifikalı Çay Danışmanı Ayumi Takano ile Japon Çayı Kültürü’nü anlatacak.

Dünyanın farklı ülkelerinden birçok özel çay çeşidini Türkiye’ye getiren Chado işbirliğinde gerçekleşecek olan çay workshop’unda başrolü 2010 yılında Japonya Dışişleri Bakanlığı tarafından Japonya’nın Türkiye Dostluk Elçisi seçilen ve aynı zamanda ekranların sevilen yüzü Ayumi Takano alacak. Chado işbirliğinde çay seminerlerine imza atacak olan Takano, Japan Tea Industry Association Japanese Tea Adviser Sertifikası’na sahip olmasıyla da öne çıkıyor. Ayrıntı Sanat Akademi organizasyonunda ilki 30 Ocak Cuma günü yapılacak olan seminerlerde Japon Çay Kültürü’nün detaylarını aktaracak olan Ayumi Takano katılımcılara; Japon Çayı, Türk Çayı ve Çin Çayı arasındaki farkları anlatarak başlayacak.Ayrıntı Sanat Akademisi’nde 19 Şubat ve 26 Şubat tarihlerinde iki kez tekrarlanacak olan seminerlerde; Japon Çayı’nın faydaları, yeşil çay tadımları, demleme ve sunum yöntemleri, çay ve yemek eşleştirmeleri ve Touça oyunları katılımcıların yoğun ilgisini çekecek.

Program:
Gündüz ve Akşam Grupları olmak üzere, her grup için;
80’er dakikalık ikişer seans olarak yapılacak ücretli atölye içeriği;

1.Seans;
19 Şubat Perşembe 15:00-16:30 ve 19:00-20:30
Japon Çayı Nedir?
Kimyasal Bileşimi ve Sağlığımıza Faydaları…
Güzel Çay Nasıl Seçilir?
Saklama Yöntemleri…
Sencha Demleme ve Sunum Yöntemleri

2.Seans;
26 Şubat Perşembe 15:00-16:30 ve 19:00-20:30
Japon Çay Çeşitleri
Çeşitlerine Göre Demleme Yöntemleri
Hangi Japon Çayı, Kimler Ne Zaman İçmeli?
Touça Oyunları

Chado Hakkında

2007 yılından bu yana dünyanın farklı bölgelerinden onlarca çeşit çayı Türk tüketicileri ile buluşturan Chado; Hindistan, Çin, Japonya, Brezilya, Güney Afrika, Tayvan ve Vietnam’ın farklı çay kültürlerini ülkemize taşıyor. Kaliteli yeşil çayın öne çıkan adreslerinden biri olan Chado, aynı zamanda beyaz çay, Oolong Çayı ve Pu-erh Çayı gibi özel seçenekler de sunuyor. www.chado.com.tr adresinden vereceğiniz sipariş ile dilediğiniz Chado çay kapınıza kadar geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

The way of tea