Japon Çayı Kültürünü En İyi Anlatan “Chakai” ler Chado Kalitesiyle Çay Severlerle Buluşuyor!

chakai-150x150Ünlü Seramik Sanatçısı Birsen Canbaz, Chado Fincanlarına Hayat Verdi!

“Çaya Giden Yol” Temalı Chakai’ler Chado Çayların Lezzetine Sanat Katıyor!

Gurme çay kültürüne yeni bir soluk kazandıran ve dünyanın farklı ülkelerinden birçok çay çeşidini 2007 senesinden beri www.chado.com.tr adresinde Türk tüketicileriyle buluşturan Chado, ünlü seramik sanatçısı Birsen Canbaz’ın Chado’ya özel tasarladığı fincanlarla, çay severlere eksiksiz bir çay keyfi vadediyor. Chakai, Japonca’da kişilerin biraraya gelerek özel fincanlarda çay tadımı yaptığı birlikteliklere verilen isim olarak yer alıyor.

Dünyanın farklı ülkelerinden getirdiği 40’ın üzerinde çay çeşidinin yanı sıra çay keyfini tamamlayan aksesuarlarıyla da beğeni toplayan Chado, ünlü seramik sanatçısı Birsen Canbaz ile işbirliği yaptı. Canbaz’ın Chado’ya özel tasarladığı çay fincanları, “çaya giden yol” temasıyla üretildi. Çaydan gelen doğallık ve saflıktan yola çıkan Canbaz, Chado’nun doğaya özgü lezzetler sunan ürün gamından ilham aldı. Tasarımcı ve sanatçı kimliğini ortaya koyarak Chado’yu betimleyen fincanlara imza atan Birsen Canbaz, Chado’nun çayla bütünleşen aksesuarlarına yeni alternatifler getirdi. Adını, Japon çay kültürünü en iyi şekilde anlatan “Chakai” sözcüğünden alan Chado’ya özel tasarlanan fincanlar için yine özel yapım olarak piyasaya sürülecek olan kutular, çay keyfine sanatsal bir açı kazandırıyor.

Chakai Esin Kaynağı Chado

Ünlü seramik sanatçısı Birsen Canbaz, Chado’dan ilham alarak tasarladığı “Chakai”leri şu sözlerle anlattı: “Görüyorum ki beni kalpten etkileyen, bugüne kadar gelmeyi başarabilen yegane konum doğa. Chado’yu anlamaya çalışırken çayın hazırlanması, sunumu ve içimi için dört öğeye ulaştım: ”saygı, sükunet, saflık ve uyum”. Bu dört öğeyi yakalayabileceğim tek konu vardı. Fincan üzerinde pamuklara sarılacak kıymette ve ben yine doğayı ve doğalı seçtim. Doğada çok çeşitlilik var ve sürekli yenileniyor. Bir insanın kendine alabileceği mucize model; doğa. Kendini değiştirerek yeniden yaratmak, hep yenilenmek, dal budak vermek, renkli olmak, taze olmak… Yeşil fincanın üzerinde yaprağın en ucuna su taşıyan yol yol damarlar var, Chado’nun anlamında ise “çaya giden yol”. Fincana kulp takmadım çünkü kusur görmedim!

Chado Hakkında
2007 yılından bu yana dünyanın farklı bölgelerinden onlarca çeşit çayı Türk tüketicileri ile buluşturan Chado; Hindistan, Çin, Japonya, Brezilya, Güney Afrika, Tayvan ve Vietnam’ın farklı çay kültürlerini ülkemize taşıyor. Kaliteli yeşil çayın öne çıkan adreslerinden biri olan Chado, aynı zamanda beyaz çay, Oolong Çayı ve Pu-erh Çayı gibi özel seçenekler de sunuyor. www.chado.com.tr adresinden vereceğiniz sipariş ile dilediğiniz Chado çay kapınıza kadar geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

The way of tea