Pasiflora çiçeği, normalde Tayland gibi sıcak iklim kuşaklarında yetişen, kayıtlı olarak bilinen dört yüzden fazla çeşidi olan bir bitkidir. Başta ilaç sanayi olmak üzere pek çok kullanım alanı mevcuttur. Eczanelerde satılmakta olan bazı şurupların ve çeşitli ilaçların ham maddesinin elde edildiği bitkidir. Bununla birlikte, pasiflora çiçeğinin görsel güzelliği ve ve sarmaşık türü bir bitki olmasından kaynaklı, peyzaj bitkisi olarak da kullanılır. Aynı zamanda bazı türlerinin meyveleri son derece lezzetlidir ve Türkiye’de yetiştiriciliğine başlanmıştır. Pasiflora çiçeğinden elde edilen pasiflora çayı özellikle akşam saatlerinde gevşemenize ve daha rahat uykuya dalmanıza yardımcı olur. Bu pasiflora çiçeği %100 Türkiye’de yetiştirilmekte, kurutulmakta ve hiçbir katkı olmadan tam çiçek olarak paketlenmektedir.

Sıcak suda demlendiğinde kuru pasiflora çiçeğin tam çiçek şeklini aldığını görebilirsiniz. Her ne kadar içinde çiçeğin özünü içerse de çok yoğun bir tada sahip değildir. Dilerseniz bal, tarçın ve karanfil ile tadını zenginleştirebilirsiniz. Pasiflora, görselliği ile göz dolduran, hafif ve hoş kokusu ile bulunduğu ortamı son derece ferahlatan bir çiçektir. Güneş ışınları bitkiye en dik geldiği zamanlarda (Öğlen saatleri) açan çiçekler, yaklaşık 12-15 saat aralığında açık kaldıktan sonra, ertesi sabah güneşin ilk ışıkları ile kapanır. Çok kısa bir ömre sahip olan bu güzel çiçekler taze taze hasat edilir. Pasiflora çiçeğinin hasatı son derece zahmetlidir. Nazik ve kırılgan çiçekler özel hasat makasları ile çiçeğe zarar vermeden tek tek toplanır.  Toplanan çiçekler tek tek ve yüzleri güneşe dönük olacak şekilde kurutma tablalarına serilir ve geleneksel yöntemlerle, yaklaşık iki hafta boyunca kurutulur.

Marketlerde satılan birçok pasiflora çayının içinde  birçok farklı içerikler bulunmaktadır ve saf pasiflora çayı oldukça zordur. Satın aldığını ürünün içindekiler kısmına bakarak diğer içerikleri görmek mümkündür. Chado markası ile satılan pasiflora çiçeği çayı tamamen saftır ve farklı bir içeriğe sahip değildir.

İçindekiler: Saf Pasiflora Çiçeği

Demleme şartları: 100 derece sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çiçek koyularak 5-6 dakika demlenmesi önerilir

Gramaj : Ortalama 10 gr  ( Toplam 15 adet )

 

Yorum yaparak hem kendiniz hem diğer ziyaretçilerimiz için fayda sağlayabilirsiniz.

Daha önce satın aldığınız ürünler ile ilgili fikirlerinizi paylaşarak, her yorum için 2 puan kazanabilirsiniz.

2 yorum: PASİFLORA ÇİÇEĞİ

  1. burcuprak (doğrulanmış kullanıcı)

    Öncelikle passiflora çiçeğinin kendisiyle bizi buluşturduğu için Chado’ya teşekkürler.. Kutunun içindeki çiçek miktarı bayağı az, bunu da söylemeden geçemeyeceğim fakat yine de minnettarım.. Çiçek sıcak suyun içine atıldığında dikkatli izlerseniz özünün yavaş yavaş suya karışışını görebiliyorsunuz, tek başına da çok güzel, hafif bir tadı var.. Tüm çiçek olması sayesinde hem tomurcuklar hem yapraklar hepsinden faydalanmak mümkün oluyor. Sakinleştirici etkisi ve uyku verme etkisi belirgin değil, kişiden kişiye değişebilmekle birlikte gün içinde de rahatlıkla tüketebilirsiniz.. Ben akşam içiyorum, uykumu getirmiyor fakat uyku kalitem üzerine çok güzel bir etkisi oldu.. Seviyorum kendisini 🙂

  2. Aslı Deniz

    Çok uzun zamandır saf kurutulmuş pasiflora çiçeği arıyordum, satışa açtığınız için teşekkürler. Farklı markalarda hep harman içerisinde eser miktarda kullanılıyor

Yorum Yazın

Yorum ekle

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

PASİFLORA ÇİÇEĞİ

BİTKİSEL ÇAY. TÜRKİYE.

Bitki Çayı. (10 g)

Stokta yok

Ürün stoğa eklendiğinde bana haber ver.

ÜCRETSİZ KARGO

750 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedeli alınmaz. Daha düşük siparişlerde kargo ücreti 60 TL’dir.

AYNI GÜN KARGO

12.00’a kadar verilen siparişler aynı iş günü kargoya teslim edilir. Ürünler kargo firmasındaki yoğunluğa göre ortalama 2 gün içinde müşteriye teslim edilir.

, ,