Pu-erh çayları diğer çaylardan farklı olarak oksidasyon işlemi ile birlikte fermentasyon işlemine uğrarlar. Bu fermentasyon işlemi çaya farklı ve özgün bir tat kazandırır. Ayrıca demlendiğinde ortaya çıkan dem rengi oldukça koyu ve yoğundur.
Pu-erh cake çayı diğer pu-erh çaylarımızdan farklı olarak preslenerek “kek” şekline getirilmiştir. Bu şekil Çin’de eskiden çaylar saklanırken ve taşınırken az yer kaplaması için ortaya çıkmıştır. Çin’de geleneksel çay üretimi yapan birçok yerde “cake” biçimi hala kullanılmaktadır.

İçindekiler: Pu-erh çay yaprağı

Hazırlama önerileri: 85 ºC-100 ºC sıcaklıktaki 250 ml suya 1-2 çay kaşığına denk gelecek çayı elle kopararak eklemeniz ve 4-5 dakika demlemeniz önerilir. Aynı çay 2-3 defa demlenebilir.
Pu-erh çaylarının üzerine genellikle sıcak su koyularak beklemeden ve içilmeden dökülür. Bu çayı uyandırma olarak adlandırılır. Bunun üstüne ikinci ve üçüncü demleme demlenerek içilir. Pu-erh çayı her demlemede kuvvetli ve birbirinden farklı içim deneyimi sunar.

Net: 360 gr

1 yorum: PRESSED PU-ERH (360 gr)

  1. çin ördeği (doğrulanmış kullanıcı)

    Yumuşak içimli bir Pu’er. Koyu, berrak ve ortanın biraz üzerinde kalınlıkta bir çay likörüne sahip. İstenmeyen kokular ve tatlar yok. Ben beğendim. Teşekkür ederim.
    Not: Bana gelen Pu’er 2010 Şubat ayı üretimi yani neredeyse an itibariyle 10 yıllık. =)

Yorum Yazın

Yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

PRESSED PU-ERH (360 gr)

SİYAH ÇAY. ÇİN.

Siyah Pu-erh Çayı (360 g)

pu-erh cake 2

Favorilerime Ekle

125,00

Stokta

ÜCRETSİZ KARGO

75 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedeli alınmaz. Daha düşük siparişlerde kargo ücreti 6.40 TL’dir.

AYNI GÜN KARGO

12.00’a kadar verilen siparişler aynı iş günü Yurtiçi Kargo’ya teslim edilir. Ürünler kargo firmasındaki yoğunluğa göre ortalama 2 gün içinde müşteriye teslim edilir.

, , , , ,

Ek bilgi

Ürün Tipi

Pu-Erh

Ülke

Çin

Kafein

Kafeinli

Aroma/ Saf Çay

Saf Çay

Fiyat Aralığı

17.5 – 20