Pu-erh çayları diğer çaylardan farklı olarak oksidasyon işlemi ile birlikte fermentasyon işlemine uğrarlar. Bu fermentasyon işlemi çaya farklı ve özgün bir tat kazandırır. Ayrıca demlendiğinde ortaya çıkan dem rengi oldukça koyu ve yoğundur.
Pu-erh cake çayı diğer pu-erh çaylarımızdan farklı olarak preslenerek “kek” şekline getirilmiştir. Bu şekil Çin’de eskiden çaylar saklanırken ve taşınırken az yer kaplaması için ortaya çıkmıştır. Çin’de geleneksel çay üretimi yapan birçok yerde “cake” biçimi hala kullanılmaktadır.

İçindekiler: Pu-erh çay yaprağı

Hazırlama önerileri: 85 ºC-100 ºC sıcaklıktaki 250 ml suya 1-2 çay kaşığına denk gelecek çayı elle kopararak eklemeniz ve 4-5 dakika demlemeniz önerilir. Aynı çay 2-3 defa demlenebilir.
Pu-erh çaylarının üzerine genellikle sıcak su koyularak beklemeden ve içilmeden dökülür. Bu çayı uyandırma olarak adlandırılır. Bunun üstüne ikinci ve üçüncü demleme demlenerek içilir. Pu-erh çayı her demlemede kuvvetli ve birbirinden farklı içim deneyimi sunar.

Net: 360 gr

3 yorum: PRESSED PU-ERH (360 gr)

 1. gokhandokmetas0 (doğrulanmış kullanıcı)

  Bana gelen çayda üretim tarihi 2010 yazmakta. Kalıp çok sıkı değil eski çaylarda olduğu gibi rahat koparılabiliyor.
  İstenmeyen koku veya tat yok. Puerh aroması daha güzel geliyor ve kokusu da içimi de hafif.
  Yurtdışından aynı fiyata bilinmedik çoğu zaman da sahte çıkan çay almak yerine buradan almak çok daha mantıklı.

 2. polyonomata (doğrulanmış kullanıcı)

  Çay Seremonisini yapan Güney Koreliyim. İlk olarak bu ürünü görünce Türkiye’de de Puerh çayı içen olduğuna şaşırdım, fiyatı da gayet uygun. Hiç düşünmeden sipariş verip gelir gelmez denedim. Geleneksel Yixing çaydanlığıyla demlediğimde ilk aşamada çayı kısa sürede yıkayıp, ikinciden sekizinci demleme süresine kadar 10-10-15-18-20-25-30 saniye demleme yönetimi kullandım. – Gong fu ça denilen yöntemidir – Öncellikle kokusu, biraz toprağa benzer olup, sanki köyde olduğumu hissettirdi. Rengi şeffaf kırmızıdır, tadı da ilk olarak herhangi bir tadı almamışken aniden dilin ucundan tatlı gelip, sonra bütün ağzımı sardı, çay içtikten sonra da o tadı bir iki dakikaya kadar kaldı. Üretici firması çok da meşhur değil ama Kore’de de tanınmış olup, güvenerek aldım. Piyasada sahte Puerh çayı çok ama bunu güvenerek alabilirsiniz. Yaprağın yapısı da dengelidir. Sadece 125 Lirayla böyle kaliteli Puerh çayı bulmak kolay değildir. Ayrıca bana gelen çayın üretim tarihi de 2010 yılıdır. Neredeyse 10 yıllık çaydır ve Puerh çayı yaşlandıkça tadı daha iyi olur.

 3. çin ördeği (doğrulanmış kullanıcı)

  Yumuşak içimli bir Pu’er. Koyu, berrak ve ortanın biraz üzerinde kalınlıkta bir çay likörüne sahip. İstenmeyen kokular ve tatlar yok. Ben beğendim. Teşekkür ederim.
  Not: Bana gelen Pu’er 2010 Şubat ayı üretimi yani neredeyse an itibariyle 10 yıllık. =)

Yorum Yazın

Yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

PRESSED PU-ERH (360 gr)

SİYAH ÇAY. ÇİN.

Siyah Pu-erh Çayı (360 g)

pu-erh cake 2

Favorilerime Ekle

175,00

Stokta yok

Ürün stoğa eklendiğinde bana haber ver.

ÜCRETSİZ KARGO

200 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedeli alınmaz. Daha düşük siparişlerde kargo ücreti 14.90 TL’dir.

AYNI GÜN KARGO

12.00’a kadar verilen siparişler aynı iş günü Yurtiçi Kargo’ya teslim edilir. Ürünler kargo firmasındaki yoğunluğa göre ortalama 2 gün içinde müşteriye teslim edilir.

, , , , , , , ,

Ek bilgi

Ürün Tipi

Pu-Erh

Ülke

Çin

Kafein

Kafeinli

Aroma/ Saf Çay

Saf Çay

Fiyat Aralığı

17.5 – 20