Beyaz çayın anavatanı Çin’de yetiştirilen filiz ve en üstteki iki yaprak toplanarak doğal bir şekilde güneşte kurutulmasıyla elde edilen saf bir çaydır.

Katkısız ve saf bir beyaz çaydır. Yumuşak bir içim deneyimi sunar. Diğer bir beyaz çayımız olan Silver Needle cinsi saf beyaz çayımızı bu link’den inceleyebilirsiniz.

İçindekiler: Beyaz çay yaprakları

Hazırlama önerileri: 80°C-85°C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 3-5 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir. Çay demlemenin tek bir doğru yolu yoktur, her çay cinsine ve kişilerin tercihlerine göre değişiklik gösterir. Üstte belirtilen sıcaklık, süre ve miktar yıllara dayanan deneyimler ile oluşmuş bir öneridir ve bunu kendiniz için bir başlangıç noktası kabul edip zaman içinde kendi ideal demleme şartlarınızı oluşturabilirsiniz.  Süreyi, sıcaklığı ve miktarı değiştirerek daha yoğun veya daha hafif tatlar elde edebilirsiniz. Özellikle beyaz çay gibi hassas yapraklarda, çok yüksek sıcaklıkta su ile demlemenin (haşlama) arkadan gelen hassas tatları yok edeceğini unutmayın.

Servis sayısı: Ortalama 35 fincan

Net Ağırlık: 50 gr

Yorumlar

Henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum Yazın

“IMPERIAL WHITE” için yorum yapan ilk kişi siz olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

IMPERIAL WHITE

BEYAZ ÇAY.ÇİN

Saf Beyaz Çay. (50 g)

Favorilerime Ekle

70,00

Stokta

ÜCRETSİZ KARGO

200 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedeli alınmaz. Daha düşük siparişlerde kargo ücreti 14.90 TL’dir.

AYNI GÜN KARGO

12.00’a kadar verilen siparişler aynı iş günü Yurtiçi Kargo’ya teslim edilir. Ürünler kargo firmasındaki yoğunluğa göre ortalama 2 gün içinde müşteriye teslim edilir.

, , , , , ,

Ek bilgi