Bu yılbaşında sevdiklerinize çay deneyimi hediye edin; Yılbaşı Çayı, Güney Afrika’da yetişen Rooibos bitkisinin elma, kuşburnu, portakal kabuğu, karanfil, tarçın, portakal çiçeği parçaları ile harmanlaması ile elde edilir ve kafein içermez. Hem soğuk hem de sıcak içebilirsiniz. Paketi üzerinde yer alan noel baba ve geyik illustrasyonu ve verdiği kırmızı dem sebebiyle Yılbaşı Çayı olarak anılsa da biz tüm yıl boyunca keyifle içiyoruz.

Redbush olarak da bilinen Rooibos, (ROY-bos veya bazen de Roybus olarak okunur) eşsiz lezzeti nedeni ile tüm dünyada sevilerek içilen bir çaydır. Rooibos, bitkisel çay (herbal tea) kategorisinde yer almaktadır.

İçindekiler: Rooibos yaprağı, elma, kuşburnu, portakal kabuğu, karanfil, tarçın, portakal çiçeği

Hazırlama önerileri: 95 °C – 100 °C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 5-7 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 2 defa demlenebilir.

Net: 50 gr
Servis sayısı: Ortalama 35 fincan

2 yorum: YILBAŞI HARMANI

  1. Dilek

    Geçen yıl tüm kışı bu çay ile geçirdik tüm aile .tüm samimiyetimle söylüyorum ki hafif gribal enfeksiyonları geçirme gibi bir şifası var . Bitki çayların tadları pek sevemem bu sebeple de çok tercih etmezdim fakat bu çayın içimi hem yumuşak hem lezzeti oldukça iyi

  2. duygu

    Tam bir kış çayı. Çay ve kahveyi şekersiz içmeme rağmen sanki biraz bal ya da şekerle tatlandırsam daha lezzetli olacak gibi geldi. İlk yudumda tadı biraz yabancı gelse de lezzetli.

Yorum Yazın

Yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

YILBAŞI HARMANI

BİTKİSEL ÇAY. GÜNEY AFRİKA.

Yılbaşı Çayı (50 gr)

2-sefer-demleme 5-6dakika servis-35-fincan

Favorilerime Ekle

52,00

Stokta

ÜCRETSİZ KARGO

200 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedeli alınmaz. Daha düşük siparişlerde kargo ücreti 14.90 TL’dir.

AYNI GÜN KARGO

12.00’a kadar verilen siparişler aynı iş günü Yurtiçi Kargo’ya teslim edilir. Ürünler kargo firmasındaki yoğunluğa göre ortalama 2 gün içinde müşteriye teslim edilir.

, , , , , ,

Ek bilgi

Ürün Tipi

Bitkisel Çay

Ülke

Güney Afrika

Kafein

Kafeinsiz

Aroma/ Saf Çay

Aromalı Çay

Fiyat Aralığı

15 – 17.5